ESA Kids – konkurs plastyczny Space Gallery – zgłoszenia do 30 września

Zapraszamy do udziału w plastycznym konkursie, który umożliwi wysłanie kosmicznej grafiki na stronę ESA Kids a nawet na Międzynarodową Stację Kosmiczną (eng. International Space Station, ISS)! To wspaniała szansa! Każdego miesiąca ESA Kids przygląda się szczegółowo różnym tematom kosmicznym. Tematy obejmują wszystko, od orbit i planet po astronautów czy asteroidy.

26 sierpnia 2023 r. był niezwykle ekscytującym dniem! Astronauta ESA Andreas Mogensen wyruszył w misję Huginn – swoją drugą misję na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Andreas spędzi około sześciu miesięcy na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej orbitującej ok. 420 km nad Ziemią. W tym czasie będzie pracował nad szeregiem eksperymentów naukowych i będzie miał czas na oddanie się jednemu z najprzyjemniejszych zajęć na ISS – fotografii. Andreas też zrobi dla Nas kilka zdjęć!

Sześć miesięcy na ISS to dużo czasu, z dala od domu i może wywołać tęsknotę! Prace dzieci w tym konkursie zainspirują Andreasa ulubionymi miejscami na Ziemi i przypomną mu o jego rodzinnej planecie, pokazując mu wszystkie piękne miejsca, które są dla Was tak wyjątkowe.

W ramach tej specjalnej edycji konkursu Paxi Space Gallery na Międzynarodową Stację Kosmiczną zostanie wysłanych (cyfrowo) około 9 zwycięskich prac a Andreas wydrukuje je i podpisze oraz prześle Nam zdjęcie jak unoszą się w kosmosie!

Temat konkursu w tym miesiącu to: moje ulubione miejsce na planecie Ziemia

  • zgłoszenia, należy przesłać do 30 września 2023 r.
  • pracą konkursową mogą być: rysunek, obraz, rzeźba, model, grafika komputerowa… użyjcie swojej wyobraźni!
  • konkurs jest kierowany do dzieci i młodzieży do 12 roku życia włącznie
  • w konkursie należy wykazać się kreatywnością i pokazać swoje ulubione miejsce na planecie Ziemia poprzez sztukę!

Zespół ESA Education wybierze najlepsze prace, które trafią do Galerii Kosmicznej i otrzymają nagrodę specjalną Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Pracę konkursową należy przesłać przez formularz (znajduje się na oryginalnej stronie konkursu, link poniżej) lub na adres: ESA Education, ESTEC, Keplerlaan 1, PO Box 299 NL-2200 AG Noordwijk, Holandia.

Uwaga: praca konkursowa nie podlega zwrotowi. Ze względu na dużą liczbę zgłoszeń, które napływają co miesiąc, Biuro Edukacji ESA nie wysyła do uczestników listów potwierdzających ich otrzymanie. ESA kontaktuje się wyłącznie ze zwycięzcami.

Zachęcamy do odwiedzania regularnie strony ESA Kids (https://www.esa.int/kids/en/home), aby zobaczyć, kim są comiesięczny zwycięzcy!


Oryginalny artykuł w j. angielskim znajdziecie na stronie ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej) – tu znajdziecie formularz wysłania pracy plastycznej!