ESA Kids – konkurs plastyczny Space Gallery – zgłoszenia do 30 listopada

Zapraszamy do udziału w plastycznym konkursie, który umożliwi wysłanie kosmicznej grafiki na stronę ESA Kids! To wspaniała szansa! Każdego miesiąca ESA Kids przygląda się szczegółowo różnym tematom kosmicznym. Tematy obejmują wszystko, od orbit i planet po astronautów czy asteroidy.

Bioróżnorodność to różnorodność życia na Ziemi. Jest jak skarb natury, wypełniony różnymi roślinami i zwierzętami, które czynią naszą planetę wyjątkową i piękną.

Wyobraźcie sobie las pełen wysokich drzew, kolorowych ptaków i wesołych wiewiórek lub rafę koralową pod powierzchnią morza, pełną kolorowych ryb i zwinnych stworzeń morskich. To tylko kilka przykładów niesamowitej bioróżnorodności na Ziemi!

Pracując nad Waszymi artystycznymi interpretacjami tematu, odkryjcie bioróżnorodność w grze przygotowanej przez zespół ESA Educationa!

Temat konkursu w tym miesiącu to: bioróżnorodność

  • zgłoszenia, należy przesłać do 30 listopada 2023 r.
  • pracą konkursową mogą być: rysunek, obraz, rzeźba, model, grafika komputerowa… użyjcie swojej wyobraźni!
  • konkurs jest kierowany do dzieci i młodzieży do 12 roku życia włącznie
  • w konkursie należy wykazać się kreatywnością i pokazać swój pomysł poprzez sztukę!

Zespół ESA Education wybierze najlepsze prace, które trafią do Galerii Kosmicznej na stronie ESA Kids oraz autorzy i autorki prac otrzymają kosmiczne upominki.

Pracę konkursową należy przesłać przez formularz (znajduje się na oryginalnej stronie konkursu, link poniżej) lub na adres: ESA Education, ESTEC, Keplerlaan 1, PO Box 299 NL-2200 AG Noordwijk, Holandia.

Uwaga: praca konkursowa nie podlega zwrotowi. Ze względu na dużą liczbę zgłoszeń, które napływają co miesiąc, Biuro Edukacji ESA nie wysyła do uczestników listów potwierdzających ich otrzymanie. ESA kontaktuje się wyłącznie ze zwycięzcami.

Zachęcamy do odwiedzania regularnie strony ESA Kids (https://www.esa.int/kids/en/home), aby zobaczyć, kim są comiesięczny zwycięzcy!


Oryginalny artykuł w j. angielskim znajdziecie na stronie ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej) – tu znajdziecie formularz wysłania pracy plastycznej!