Eksperymentuj w domu | Kosmos z Ziemi

Eksperymenty ⚗️🧪🛠 to bardzo ważna część naszego podejścia do edukacji. Przede wszystkim przekazujemy edukatorom jak uczyć zadawania pytań i stawiania hipotez, wprowadzać drobne doświadczenia i unikać podawczego sposobu uczenia. W toku eksperymentowania uczniowie i uczennice przekonują się o tym, że popełnianie błędów jest cenne, bo uczą się rozwiązywać problemy.

 

🚀🚀Taka sama zasada dotyczy sektora kosmicznego i projektów inżynieryjnych. Od pomysłu do realizacji projektu mija długa droga wymyślania, projektowania, prototypowania – niszczenia nieudanych prototypów – prototypowania i jeszcze raz prototypowania, do ostatecznego efektu, który spełnia nasze początkowe założenia i cele.

Pomimo, że spotykamy się w tym roku na konferencji online nie chcielibyśmy odbierać możliwości samodzielnego eksperymentowania. Przygotowaliśmy więc zadanie do wykonania samodzielnego lub razem z klasą nie wychodząc z domu. Wszystkie niezbędne materiały z łatwością znajdują się w praktycznie każdym mieszkaniu.

Zadanie to stworzenie własnej Robo Łapy 🤖🦾 Zapraszamy do wykonania zadania i podzielenia się z nami efektami waszej pracy.