Eksperymentuj w domu

Co można robić w domu? Eksperymentować, konstruować, główkować, a przy tym – doskonale się bawić. Mamy mnóstwo pomysłów i chętnie się nimi dzielimy. Na bieżąco możesz śledzić działania Centrum Nauki Kopernik na Facebooku, a poniżej prezentujemy wszystkie propozycje, zebrane w jednym miejscu.

W Centrum Nauki Kopernik prowadzimy akcję #Kopernikwdomu, w której publikujemy eksperymenty, naukowe zabawy, ciekawostki oraz informacje dla tych, którzy muszą zostać teraz w domu.

Pierwszą z aktywności jest baza filmów, w których nasi Inspiratorzy i Animatorzy prezentują eksperymenty, które łatwo można powtórzyć w domu. Filmy te regularnie pojawiają się na stronie na Facebooku Centrum Nauki Kopernik. Każdy z nich znajdziecie również na stronie internetowej CNK w zakładce Eksperymentuj w domu.

 

Zapraszamy Was również na prowadzone na żywo, wirtualne spacery po wystawach Centrum Nauki Kopernik – to najlepszy sposób na to, aby wyjść z domu, jednocześnie w nim zostając. Pierwszy taki spacer już za nami, kolejne będą pojawiały się co środę, począwszy od 1 kwietnia. Znajdziecie je na stronie na Facebooku Centrum Nauki Kopernik – nagrania pozostaną tam również po zakończeniu transmisji.

 

Ponadto w każdy poniedziałek i piątek możecie spodziewać się na naszej stronie wyzwań w ramach Kursu majsterkowania. Na tych filmach pracownicy Wytwórni zachęcają do samodzielnego projektowania i budowania przeróżnych przedmiotów, pojazdów i konstrukcji, przy użyciu najprostszych materiałów, takich jak choćby rolka po papierze toaletowym, czy gumka recepturka.

 

Oczywiście nie zapominamy o miłośniczkach i miłośnikach astronomii. Jednym z ciekawych elementów tej akcji jest zakładka Patrz w Gwiazdy! Zespół naszego Planetarium przygotowuje ciekawe propozycje aktywności i artykuły, które możecie wykorzystać w domu. Zapraszamy do zaglądania do kosmicznego kącika!

 

Ostatnim elementem jest wielka baza materiałów edukacyjnych dla nauczycieli wszystkich przedmiotów szkolnych. Materiały te promują swoją treścią angażujące formy nauczania i pracę metodą badawczą. Zebraliśmy je dla Was w jednym miejscu, żebyście mogli wykorzystać czas w domu, w jak najbardziej produktywny sposób. Wszystkie znajdziecie na stronie Centrum Nauki Kopernik, w zakładce #Kopernikwdomu dla nauczycieli.

Zachęcamy do uważnego obserwowania strony akcji #Kopernikwdomu, oraz strony na Facebooku Centrum Nauki Kopernik  – każdego dnia znajdziecie tam zupełnie nowe materiały z wszystkich powyższych kategorii oraz dużo więcej. Wierzymy że pozwolą Wam one produktywnie i odkrywczo spożytkować czas, który wszyscy spędzamy teraz w domu.