Cosmic Challenge

Zapraszamy do udziału w „Cosmic Challenge”, programie edukacyjnym skierowanym do młodzieży i dzieci, zainteresowanych tematyką Kosmosu. II edycja programu skierowana jest do uczniów szkół średnich z całej Polski i realizowana jest we współpracy z ośrodkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej – European Space Security and Eduction Centre.

Zadanie ma na celu rozwój edukacji interdyscyplinarnej oraz zachęcenie do rozwijania swych kosmicznych zainteresowań. Nagrodą w konkursie  będzie, sfinansowany przez Organizatora, wyjazd dla 3 zwycięzców do European Space Security and Eduction Centre w Redu w Belgii.

II edycja programu została objęta patronatem honorowym m.in. Polskiej Agencji Kosmicznej, Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk,  Ambasady Belgii w Polsce, Polish Space Professionals Association i Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego.

W ramach I etapu konkursu osoby zainteresowane udziałem w programie mają przygotować pracę pisemną nt. „Gdzie powinna powstać pierwsza stała baza na Marsie i dlaczego?”

Więcej informacji oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie programu:
http://spaceship.edu.pl/ii-edycja/