Cosmic Challenge

Właśnie rozpoczęły się dwie kolejne edycje programu edukacyjnego „Cosmic Challenge”, w których nagrodą jest wyjazd dla zwycięzców do obserwatorium astronomicznego Pic du Midi w Pirenejach!


Curiosity

Edycja „Cosmic Challenge: Curiosity” skierowana jest do uczniów i uczennic szkół podstawowych z całej Polski. Zadaniem dla uczestników/-czek jest opisanie przyszłej eksploracji Marsa przez następcę drona Ingenuity. Opiekunem merytorycznym tej edycji jest inżynier Artur Chmielewski z  Jet Propulsion Laboratory – centrum badawczego NASA, będący również kierownikiem planowania następnej misji NASA dotyczącej budowy helikoptera na Marsa.
W ramach I etapu tej edycji osoby zainteresowane udziałem w programie będą miały przygotować pracę pisemną nt. „Jak w najbliższych latach będzie wyglądać eksploracja Marsa przez następcę Ingenuity?”. Prace w ramach I etapu konkursu można przesyłać w okresie 01.01.2022 r. – 20.02.2022 r.

Pathfinder

Edycja „Cosmic Challenge: Pathfinder” skierowana jest do uczniów i uczennic szkół średnich z całej Polski. Tematem jest opisanie życia, które mogło pojawić się w przeszłości na Marsie. Opiekunką merytoryczną tej edycji jest dr Natalia Zalewska z Centrum Badań Kosmicznych PAN.
W ramach I etapu tej edycji konkursu, osoby zainteresowane udziałem w programie będą miały przygotować pracę pisemną nt. „Jak w przeszłości mogło powstać i ewoluować życie na Marsie?” Prace w ramach I etapu konkursu będzie można przesyłać w okresie 01.12.2021 r. – 15.01.2022 r.

Więcej informacji znajduje się na stronach:

https://spaceship.edu.pl/curiosity/
https://spaceship.edu.pl/pathfinder/

Program realizowany jest przez Fundację „SpaceShip” we współpracy z Obserwatorium Pic du Midi.