NEWSLETTER
Informacje o warsztatach, aktualnościach oraz innych wydarzeniach dla nauczycieli.
Zapisz sięAstro Pi – 208 drużyn z 22 krajów osiągnęło „status lotu”!
Po długim procesie testowania i oceny nadesłanych eksperymentów, Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) wraz z Fundacją Raspberry Pi wybrały 208 drużyn z 22 krajów i nadały im „status lotu”. Oznacza to że wybrane drużyny przejdą do fazy 3 (wdrożenie) i fazy 4 (analiza) wyzwania Astro Pi: misja Laboratorium Kosmiczne 2019/2020.
Eksperymenty zostały wybrane na podstawie ich pomysłowości, jakości kodu oraz wykonalności projektu, ze szczególnym uwzględnieniem komentarzy zawartych w kodzie. Każdy z wybranych programów był testowany na ziemi, aby zapewnić, że eksperymenty będą przebiegać bez błędów na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). W najbliższych tygodniach eksperymenty zostaną wdrożone na ISS i będą nadzorowane przez astronautę przebywającego na Stacji. Następnie zespoły otrzymają dane do analizy i napisania krótkiego raportu, który zostanie oceniony przez ekspertów Biura Edukacji ESA i Fundacji Raspberry Pi.
Ogromne gratulacje należą się 12 zespołom z Polski, których projekty zostaną wysłane na Międzynarodową Stację Kosmiczną !!! A są to:
-
3.14 Parallax
-
ApplePi
-
Astro Jaslo
-
Astro Warning
-
ASTRO ZSCL
-
Cloud Wizzards
-
Feminauts
-
ff69B4E621
-
Interschool Space Society
-
Prus Coders
-
TEAMZCBM
-
White Eagles
Życzymy Wam, by wasze projekty przyniosły ciekawe wyniki i jeszcze więcej pomysłów na kosmiczne wyzwania!
Ze względu na panującą na świecie pandemię, każdy zespół otrzyma więcej czasu na napisanie raportu. Wszystkie szczegóły zostaną dostarczone zespołom po przesłaniu danych z eksperymentu. Po przejrzeniu zgłoszeń, eksperci/ki ESA oraz Fundacji Raspberry Pi wybiorą dziesięć najlepszych raportów i ogłoszą zwycięskie zespoły, które otrzymają nagrodę specjalną!
Teraz rozpoczyna się najbardziej ekscytująca faza wyzwania Astro Pi: misji Laboratorium Kosmiczne – wdrożenie!
Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące europejskiego konkursu Astro Pi, wyślij je bezpośrednio na adres astropi@esa.int (w języku angielskim) lub esero@kopernik.org.pl.