NEWSLETTER
Informacje o warsztatach, aktualnościach oraz innych wydarzeniach dla nauczycieli.
Zapisz sięSpotkanie z ekspertem – Klimatyczne fakty i mity
Zapraszamy 5 grudnia 2019 na godz. 18:00 do Centrum konferencyjnego Centrum Nauki Kopernik. Naszym gościem będzie Marcin Popkiewicz. Na spotkaniu będziemy wspólnie poszukiwać odpowiedzi na pytanie, które nurtuje coraz więcej ludzi na całym świecie. Ludzi którzy na co dzień z naukami o klimacie nie mają styczności.
O co chodzi z tą zmianą klimatu!?
W przestrzeni publicznej pojawia się niezliczona ilość fałszywych informacji dotyczących zmian klimatycznych. Nasze spotkanie rozpoczniemy więc od przedstawienia dowodów, które świat nauki ma na wyjaśnienie przyczyn zjawisk, które określa się pod hasłem zmian klimatu. Skonfrontujemy też kilka mitów, które trafiają do naszych uszu właśnie w tym temacie.
Będziemy mogli wspólnie odbyć podróż w przeszłość, śledząc jakim zmianom podlegały warunki klimatyczne na naszej planecie oraz jak na ich tle wyglądają zmiany zachodzące dziś. Jakie mogą być następstwa obecnych zmian? Czy, i jak, im przeciwdziałać? Jakie działania na rzecz redukcji emisji gazów cieplarnianych powinniśmy podjąć, w Polsce i na świecie, aby przeciwdziałać zmianom klimatycznym?
Wszystkie te tematy poruszymy podczas naszego spotkania!
Link do wydarzenia na Facebook Spotkanie z ekspertem – Klimatyczne fakty i mity
Wydarzenie jest elementem wyzwania Climate Detectives, realizowanego przez Europejskie Biuro Edukacji Kosmicznej ESERO-Polska, a mającego na celu zapoznanie młodych osób z wykorzystywaniem metody badawczej w analizie lokalnych problemów klimatycznych.
Marcin Popkiewicz. Analityk Analityk megatrendów, ekspert i dziennikarz zajmujący się powiązaniami w obszarach gospodarka-energia-zasoby-środowisko. Autor bestsellerów Świat na rozdrożu i Rewolucja energetyczna. Ale po co? oraz główny autor książki Nauka o klimacie. Redaktor portali ziemianarozdrozu.pl oraz naukaoklimacie.pl. Przewodniczący polskiego oddziału ASPO (Association for the Study of Peak Oil) i członek rady programowej INSPRO. Laureat głównej nagrody „Dziennikarze dla klimatu” 2015, „Economicus 2016” za najlepszą książkę szerzącą wiedzę ekonomiczną oraz „Promotor Energetyki Odnawialnej 2016”. Wraz z zespołem redakcji „Nauka o klimacie” laureat przyznawanej przez MNiSW oraz PAP nagrody „Popularyzator Nauki 2017”.