NEWSLETTER
Informacje o warsztatach, aktualnościach oraz innych wydarzeniach dla nauczycieli.
Zapisz sięPatrz w gwiazdy – pokazy online
Pokazy online Planetarium Centrum Nauki Kopernik
Patrz w gwiazdy – pokaz online: Gwiezdna sielanka
24.04.2021film w j. polskim, z polskimi napisami
Przygotuj sią z nami do wiosennych wieczornych obserwacji. Korona Północna, Herkules, Lutnia – gdzie ich szukać na niebie i jakie opowieści kryją się za tymi gwiazdozbiorami? Posłuchaj o meteorach z roju Lirydów, dowiecie się kiedy nad Polską przeleci Międzynarodowa Kosmiczna i polecicie do wybranej przez siebie planety.
#planetarium #CNK #pokaz #obserwacjeniebaPatrz w gwiazdy: pokaz online – Pierwszy lot helikoptera na Marsie
19.04.2021film w j. polskim
Wybierz się z nami w pierwszy lot w atmosferze Marsa. Marsjański helikopter – dron Ingenuity – oddzielił się już od łazika Perseverance, by podjąć niezwykłe wyzwanie lotu nad Czerwoną Planetą. Dlaczego niezwykłe? O tym podczas tego pokazu a gościem będzie dr Artur Chmielewski – inżynier, menadżer projektów kosmicznych w Laboratorium Napędu Odrzutowego Centrum NASA oraz wykładowca projektu edukacyjnego NASA „Space Academy”.
#planetarium #CNK #pokaz #obserwacjeniebaPatrz w gwiazdy – pokaz online: Czas Wszechświata
18.04.2021film w j. polskim
Szukaj z nami odpowiedzi na jedne z najbardziej fundamentalnych pytań kosmologii. Porozmawiaj o tym od czego zależy upływ czasu, posłuchaj o przeszłości i przyszłości całego Wszechświata oraz o tym jak to badamy.
#planetarium #CNK #pokaz #obserwacjeniebaPatrz w gwiazdy – pokaz online: Początek czasu
27.03.2021film w j. polskim
W nocy z 27 na 28 marca 2021 czeka nas zmiana czasu z zimowego na wiosenny. Przy tej okazji warto porozmawiać więc o czasie. Czym jest czas i dlaczego go zmieniamy? Czy daleko w kosmosie biegnie jakoś inaczej? Jak ewoluował Wszechświat w czasie? Wybierz się z nami w tą podróż i poszukaj odpowiedzi na pytania.
#planetarium #CNK #pokaz #obserwacjeniebaPatrz w gwiazdy – pokaz online: Wiosna na niebie
21.03.2021film w j. polskim
Astronomiczna wiosna rozpoczyna się w tym roku 20 marca, dzień wcześniej niż kalendarzowa. Dlaczego wtedy i jakie zjawiska astronomiczne się z tym wiążą? Od czego zależy długość dnia i jakie widoczne są wiosną gwiazdozbiory? Jakie związane są z nimi historie? Dowiedz się o tym podczas tego pokazu.
#planetarium #CNK #pokaz #obserwacjenieba