14 września ruszyła kolejna edycja Astro Pi!

Europejskie Wyzwanie Astro Pi to projekt edukacyjny, który stwarza niesamowitą okazję do prowadzenia projektu naukowego w kosmosie a konkretnie na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Wyzwanie zostało podzielone na dwa oddzielne poziomy:

Misja Zerozadaniem zespołu będzie przygotowanie (w języku Python) wiadomości z pozdrowieniami dla astronautów (w dowolnym języku krajów członkowskich ESA – jednak bez polskich znaków!) oraz informację dotyczącą poziomu wilgotności w module ISS, które pojawią się na wyświetlaczu LED.

Misja Laboratorium Kosmiczne zadaniem zespołu będzie zaprojektowanie i zaprogramowanie (w języku Python) eksperymentu, który wykorzysta jeden z dwóch komputerów Astro Pi umieszczonych na pokładzie stacji. Najciekawsze i dobrze zaprogramowane eksperymenty zostaną uruchomione na ISS.

 

 

Wszystkie szczegóły i pełne harmonogramy wyzwań znajdziesz na dedykowanej stronie w zakładce konkursy.

Nie masz pojęcia o projektowaniu eksperymentów i programowaniu w języku Python? Nie przejmuj się! ESA i Fundacja Raspberry Pi przygotowały przewodnik, który pomorze w stawianiu pierwszych kroków w tworzeniu i zaprogramowaniu eksperymentu naukowego.