Mission X: Train Like an Astronaut

Trenuj niczym astronauci!

Mission X to międzynarodowy projekt edukacyjny, skupiający się wokół tematów tj.: sprawność fizyczna oraz żywienie dzieci i młodzieży. Poprzez realizowanie specjalistycznych misji zachęcamy uczniów i uczennice do trenowania, tak jak robią to astronauci.

Projekt został opracowany przez naukowców zajmujących się kosmosem oraz specjalistów od fitnessu pracujących z astronautami i agencjami kosmicznymi na całym świecie. Jest on skierowany do uczniów w wieku od 8 do 12 lat, ale na bazie udostępnianych materiałów zajęcia mogą być także dostosowane do innych grup wiekowych. Uczniowie i uczennice ćwiczą pracę metodą naukową oraz pracę zespołową, uczestnicząc w praktycznych misjach treningowych ukierunkowanych na siłę, wytrzymałość, koordynację, równowagę i świadomość przestrzenną. Wiele lekcji i zajęć jest związanych z programem nauczania i wyraźnie koncentruje się na tematach tj. zdrowie i żywienie.

Mission X odbywa się co roku od stycznia do maja. Podczas wyzwania kraje z całego świata zachęcają swoich uczniów do wypełnienia wyzwań misji. Każdy kraj składa się z zespołów, które wykonują zadania i śledzą ich punkty. Pod koniec misji wszystkie przedstawione punkty pomagają maskotce misji X, Astro Charlie, przejść na Księżyc!

Jeśli jesteś nauczycielem lub nauczycielką zacznij swoją przygodę z Mission X od pobrania przewodnika powitalnego (w języku angielskim)

Natomiast jeśli jesteś uczniem i chcesz dowiedzieć się więcej, aby zaproponować tę aktywność swoim nauczycielom, zajrzyj także do Dziennika Ucznia (w języku angielskim)

Zgłosić do projektu może się każdy edukator i edukatorka, którzy chcieliby wprowadzić zajęcia np. do swojej szkoły. Kontakt do organizatorów

Więcej na stronie projektu: https://www.stem.org.uk/missionx/challenge#submit-points