Zapisy na warsztaty ESA Teacher School juz otwarte!

Już kolejny rok z rzędu mamy przyjemność zaprosić Was do ubiegania się o uczestnictwo w organizowanych przez ESA warsztatach dla nauczycieli!

Misje kosmiczne Europejskiej Agencji Kosmicznej są źródłem wielu inspiracji, z których warto korzystać! Nauczyciele wybrani przez komisję selekcyjną wezmą udział w programie, na który składają się warsztaty oraz wykłady specjalistów ESA, zorientowane na wykorzystywanie motywów kosmicznych na lekcjach szkolnych w sposób motywujący uczniów do poszukiwań. Uczestnictwo w wydarzeniu stwarza pole do rozwoju zawodowego w bezprecedensowych warunkach i stanowi rzadką okazję do wymiany myśli z kolegami i koleżankami z całej Europy.

Uczestnicy ESA Summer Teacher Workshops 2016

ESA organizuje dwie edycje warsztatów: letnie (10–13 lipca) i jesienne (4–7 października).

Ostateczny termin rejestracji na obydwa z powyższych warsztatów: 21 marca, godz. 09.00.

W tym roku obie edycje będą identyczne i skoncentrują się na zagadnieniach z trzech obszarów: eksploracja kosmosu, obserwacja Ziemi oraz technologie kosmiczne.

Podczas warsztatów uczestnicy będą przeprowadzać eksperymenty i odczytywać obserwowane zjawiska w oparciu o metodę badawczą. Będą mieli również okazję wysłuchać wykładów najwyższej klasy ekspertów ESA oraz zwiedzić centrum technologiczne ESTEC.
Organizowane przez ESA w Holandii szkolenie stanowi jedyną w swoim rodzaju okazję do nawiązania znajomości zarówno z ekspertami Europejskiej Agencji Kosmicznej, jak i zainteresowanymi tematyką kosmosu edukatorami, na co dzień rozsianymi po całym kontynencie!
Aby obejrzeć nagranie z jednej z poprzednich edycji warsztatów, kliknij tutaj

Kto może wziąć udział w warsztatach?
Warsztaty przeznaczone są dla nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich, którzy zajmują się przedmiotami związanymi z obszarem STEM (matematyka, fizyka, chemia, geografia, biologia, technika, informatyka, nauczanie wczesnoszkolne etc.).

Uczestnicy muszą być zatrudnieni w jednym z krajów członkowskich ESA lub stowarzyszonych. Polska – jako członek ESA – spełnia ten warunek. Nauczyciele, którzy nie uczestniczyli dotychczas w warsztatach organizowanych przez ESA, będą traktowani przy wyborze priorytetowo.

Jak ubiegać się o uczestnictwo w warsztatach?
Chętni powinni wypełnić formularz dostępny tutaj. Wybór uczestników zostanie dokonany na podstawie treści zgłoszeń. Niezbędne jest wypełnienie wszystkich pól formularza!

Ostateczny termin zgłoszeń na warsztaty letnie i jesienne: 21 marca, godz. 09.00. Osoby zakwalifikowane do programu zostaną poinformowane o decyzji nie później niż 30 marca 2018 roku.

2016_Summer_Teachers_Workshop

Nauczyciele podczas międzynarodowych letnich warsztatów w Europejskiej Agencji Kosmicznej

Szczegółowe informacje
Obydwie edycje warsztatów odbędą się w Lejdzie (Holandia), niedaleko Europejskiego Centrum Badań i Technologii Kosmicznych ESTEC – „technologicznego serca ESA”.

Warsztat letni rozpocznie się we wtorek 10 lipca o godz. 09.00 i zakończy w piątek 13 lipca o godz. 16.30. Ostatniego dnia w programie przewidziano wizytę w centrum ESTEC oraz w muzeum Space Expo.

Warsztat jesienny rozpocznie się w czwartek 4 października o godz. 09.00 i zakończy w niedzielę 7 października o godz. 16.30. Ostatniego dnia w programie przewidziano wizytę w centrum ESTEC oraz w muzeum Space Expo.

Wymagana jest obecność na całych warsztatach! Uczestnicy powinni mieć ze sobą własne laptopy. W miejscu, gdzie odbywają się warsztaty, organizatorzy zapewniają dostęp do internetu. Językiem obowiązującym jest język angielski, dlatego też szkolenie przeznaczone jest dla osób porozumiewających się tym językiem w sposób komunikatywny.
Aby sprawdzić swój poziom kompetencji językowych, kliknij tutaj.

Koszty
Warsztaty są bezpłatne. ESA pokrywa również koszty pobytu w hotelu, lunchów oraz jednej uroczystej kolacji, a także lokalnego transportu w trakcie warsztatów.
Uczestnicy sami pokrywają koszty podróży (Polska – Lejda, Lejda – Polska) oraz pozostałych kolacji.