Zapisy na warsztaty dla nauczycieli w październiku 2015

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zapraszamy wszystkich nauczycieli na kolejną edycję warsztatów ESERO, które odbędą się 10 października 2015 r. w Centrum Nauki Kopernik. Zachęcamy do udziału również nauczycieli, którzy uczestniczyli w zajęciach w zeszłym roku.

ESERO CENTRUM NAUKI KOPERNIK

Prace podczas zeszłorocznych warsztatów, fot. Adam Kozak

Głównym celem tegorocznego spotkania jest wzmacnianie i rozwijanie kompetencji nauczycieli oraz edukatorów w zakresie wykorzystywania w edukacji tematyki kosmicznej. Co to w praktyce oznacza? Podczas warsztatów zaprezentujemy ciekawe i nietypowe przykłady wykorzystania astronautycznych zagadnień w codziennym nauczaniu, w szczególności przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Kilkugodzinne zajęcia praktyczne połączone będą z wykładem i prezentacją programu ESERO. Intensywny dzień zakończy panel dyskusyjny oraz zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik.

ESERO CENTRUM NAUKI KOPERNIK

Koordynator projektu ESERO Inna Uwarowa i nauczyciele podczas ostatnich warsztatów, fot. Adam Kozak

W ubiegłym roku praktyczne zajęcia z użyciem komputerów oraz przykłady doświadczeń, które można przeprowadzić w warunkach szkolnych, cieszyły się ogromnym powodzeniem. Tym razem chcemy, by zaplanowane aktywności były jeszcze ciekawsze i pozwalały budzić w młodzieży jeszcze większe zainteresowanie kosmosem, technologiami kosmicznymi i naukami z dziedziny STEM (science, technology, engineering, and mathematics, ang. nauka, technologia, inżynieria i matematyka).

Poza dniem pełnym wydarzeń proponujemy darmowe scenariusze zajęć, filmy i inne materiały edukacyjne przygotowane przez specjalistów. Są one dostosowane do polskiego programu nauczania i mogą stanowić świetne uzupełnienie typowych lekcji. Baza materiałów nieustannie się rozszerza, a podczas Warsztatów udostępnimy je w formie wydrukowanych zeszytów.

Centrum Nauki Kopernik zapewnia uczestnikom spoza Warszawy nocleg i zwrot kosztów podróży do 150 zł. Szczegóły można znaleźć w Regulaminie wydarzenia.

A tak wyglądały zeszłoroczne Warsztaty

FORMULARZ ZAPISÓW

Kiedy: 10 października 2015 r.
Gdzie: Planetarium Niebo Kopernika w Centrum Nauki Kopernik, Wybrzeże Kościuszkowskie 20, 00-390 Warszawa
Dla kogo: dla nauczycieli i edukatorów na wszystkich poziomach edukacyjnych
Ilość miejsc: 100
Koniec zapisów: 23 września 2015 r.