XXV Seminarium dla nauczycieli fizyki

W dniach 21-23 września br. w Warszawie odbędzie się kolejne, tym razem już XXV, Seminarium dla nauczycieli fizyki pod nazwą „Astronomia w szkołach ponadpodstawowych”. Organizatorem jest: Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika, PAN w Warszawie, przy wsparciu Polskiej Akademii Nauk. Seminarium rozpocznie się w piątek, 21 września, o 16:00, a zakończy w niedzielę, 23 września około 16:00.

W programie Seminarium przewidziano wykłady znanych astronomów, pokazy nieba, informacje o międzynarodowych programach szkolnych dotyczących amatorskich obserwacji, a także wystąpienia uczestników Seminarium.

23 września uczestnicy Seminarium wezmą również udział w Dniu Otwartym w Centrum Astronomicznym, organizowanym w ramach Warszawskiego Festiwalu Nauki. Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku w Seminarium brało udział 50 uczestników (w tym około 45 spoza Warszawy).

Zgłoszenia chęci wzięcia udziału w Seminarium można dokonywać do dnia 1 czerwca 2018 roku wyłącznie drogą elektroniczną. Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.camk.edu.pl  w zakładce Popularyzacja > Seminarium > Rejestracja.

Pełny program Seminarium zostanie opublikowany również na stronie www.camk.edu.pl i będzie dostępny wraz z końcem czerwca.