Materiały edukacyjne

Od specjalistów dla nauczycieli

ESERO jest projektem skierowanym przede wszystkim do nauczycieli, którzy szukają skutecznych i sprawdzonych sposobów na zainteresowanie uczniów naukami ścisłymi i przyrodniczymi z wykorzystaniem zagadnień dotyczących kosmosu.

Wyjątkowe materiały edukacyjne dla uczniów i nauczycieli.

Od specjalistów dla nauczycieli

ESERO jest projektem skierowanym przede wszystkim do nauczycieli, którzy szukają skutecznych i sprawdzonych sposobów na zainteresowanie uczniów naukami ścisłymi i przyrodniczymi z wykorzystaniem zagadnień dotyczących kosmosu. Brzmi to wprawdzie ogólnikowo i banalnie, jednak metody i materiały opracowywane od 2006 roku przez Europejską Agencję Kosmiczną świetnie sprawdzają się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w Wielkiej Brytanii, krajach Beneluksu, Skandynawii, Portugalii, Rumunii czy Irlandii. Pracownicy polskiego biura ESERO przy współpracy z nauczycielami przystosują je do realiów polskiego systemu szkolnictwa oraz stworzą nowe specjalnie dla polskich szkół.

Cenna wiedza za darmo

Materiały, które udostępniamy nauczycielom, swoją unikalność zawdzięczają m.in. wykorzystaniu rzeczywistych efektów pracy naukowców Europejskiej Agencji Kosmicznej. Wiele satelitów pracujących na orbicie okołoziemskiej czy zmierzających do innych planet, podobnie jak astronauci na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, przeprowadza eksperymenty, których wynikami można posłużyć się w nauczaniu dzieci i młodzieży. Jednym z celów Europejskiej Agencji Kosmicznej jest możliwość wykorzystania efektów jej pracy z uczniami i zachęcanie młodych, zdolnych ludzi do rozwijania swoich zainteresowań i odkrywania zupełnie nowych pasji.

Interdyscyplinarność

Zawartość proponowanych materiałów docenią nie tylko nauczyciele przedmiotów ścisłych i przyrodniczych. Zdobywanie wiedzy o kosmosie poszerza horyzonty myślowe, pobudza wyobraźnię i udowadnia, że siła ludzkości zawiera się zarówno w postępie cywilizacyjnym i technologicznym, jak i w kultywowaniu bogatej kultury i historii nauki. Wszyscy pracujący przy projekcie ESERO mają nadzieję, że pokazanie tak szerokiego spektrum wiedzy na wczesnym etapie edukacji uświadomi młodym ludziom, jak wiele jest przed nimi do odkrycia i osiągnięcia oraz sprawi, że ich wrodzona ciekawość świata nigdy nie minie.

 

Czytaj więcej
Ładowanie...